PARKAVIMO SISTEMOS

Kuom naudinga automobilio parkavimo sistema?

Visu pirma saugumas. Važiuodami atbuliniu bėgiu, ypač tamsiu paros metu, ar kai skubate, galite nepastebėti už automobilio žaidžiančio vaiko.

Antra-parkavimo sistema padės ilgiau išlaikyti savo automobilį patraukliu, neprarasti jo pradinės išvaizdos,  nepažeisti kito automobilio. Net menka klaidelė vairuojant gali turėt pasekmių ir labai įgudusiam vairuotojui,  o neseniai sėdusiam prie vairo ši tobula pagalba yra tiesiog neišvengiama. Tad kuo gi toks stebuklingas tas parkavimo sistemos montavimas?

Pirmiausia išsiaiškinkime, kaip veikia ši automobilio įranga. Ji sudaryta iš bazinio bloko, kliūties daviklių ir pranešimo įrenginio. Parkavimo sistemos montavimo  specialistai mašinos priekinėje bei galinėje dalyse įrengia ultragarsinius jutiklius, kurie apie galimą kliūtį vairuotojui praneša signalu (pypsi) arba LED ekranėlyje brūkšneliais ar skaičiais atvaizduoja atstumą. Modernesnė parkavimo sistema turi ir vaizdo kamerą, kuri LCD ekrane rodomu vaizdu informuoja apie gale automobilio esančias kliūtis, kitą automobilį ir pan. Iš jo matoma, koks atstumas yra iki kliūties. Davikliai gali būti montuojami tik į galinę mašinos dalį, tik į priekinę arba ir į vieną, ir į kitą. Tai priklauso nuo vairavimo ypatumų, vairuotojo įgūdžių bei automobilio gabaritų. Dėl finansinių sumetimų parkavimo sistemos davikliai dažniausiai yra montuojamos  tik į galinį bamperį. Parkavimo sistemos ekranas montuojamas atsižvelgiant į vairuojančio žmogaus ypatybes (pagal jo įpročius parkuotis, t.y. kur žiūri parkavimosi metu – į galinio vaizdo ar šoninius veidrodėlius ar tiesiog pasukus galvą atgal pro galinį stiklą). Jei buvo sumontuota tik viena kažkuri šios sistemos dalis(pvz. tik į galinį bamperį), visuomet pagal poreikį įmanoma priderinti priedus, kol vairavimas atbuline eiga taps lengvesnis.

Kaip veikia ši vairuotojus bei jų automobilius gelbėjanti sistema? Tuomet, kai parkuojamas automobilis pajunta greitai artėjančią kliūtį, apie tai atitinkamu signalu informuoja vairuotoją. Jei įrengtas tik garsinis signalas, tuomet girdisi pypsėjimas,kuris artėjant kliūčiai tankėja, jei yra vaizdo kamera, jos ekranėlyje matosi automobilio galinė dalis ir atstumai iki artimiausių kliūčių. Apie tai žinodamas automobilio vairuotojas gali planuotis savo veiksmus.

Montuojame  Steelmate ir Valeo firmų parkavimo sistemas, kurios pasižymi patikimumu, atsparumu drėgmei,greita reakcija į atsiradusią kliūtį,

Parkavimo sistema padės jums parkuojant automobilį net mažiausioje erdvėje (juk tokių situacijų pasitaiko kasdien aikštelėse, kieme, garaže ir kt.), taip pat bus puiki pagalba vairuojant didesnių gabaritų mašiną.