AUTOELEKTRIKAS

Tobulėjant automobilinėms technologijoms, kasdien atrandant vis naujesnių pažangių priemonių šiai transporto priemonei tapti kuo patogesne vairuotojui ir kuo patrauklesne aplinkiniams, sudėtingėja ir jos mechanizmas. Seniau daugelį automobilio detalių pakeisti ar paremontuoti sugebėdavo ir nagingesnis vairuotojas, savo mašiną į garažą įsivaręs, o štai šiais laikais net menkam gedimui nustatyti bei jį pašalinti prireikia nemažai profesionalių žinių bei įgūdžių.  Net mažiausiai lemputei užgesus ar laideliui atsijungus išsiderina didžioji automobilio sistemos dalis ir tuomet pagelbėti tegali tik profesionalus automobilių elektrikas. Kadangi šiuolaikiniai automobiliai daugiausia yra valdomi elektros sistemomis, o susigaudyti jose pavyksta ne bet kam, todėl rimtas autoservisas turi turėti profesionalų autoelektriką.

Autoelektrikas yra būtinas jau tuo metu, kai apie gedimą kažkurioje srityje ima pranešinėti automobilio skydelyje tai užsideganti, tai vėl užgęstanti įspėjamoji lemputė. Dažnai vairuotojai tai pastebi, tačiau neskuba į servisą, kur automobilių elektrikas galėtų iš karto nustatyti gedimą ir jį pašalinti,  toliau važinėja, jei tai daryti įmanoma, kol vieną rytą jis tiesiog nebe užsiveda ir tada sukelia žymiai daugiau problemų. Tuomet tenka samdyti karutį ir transportuoti tokį automobilį į servisą, o tai bereikalingos piniginės ir laiko išlaidos.Kadangi visos šiuolaikinio automobilio sistemos sujungtos į vieną elektros sistemos grandinę per Can šyną ir yra daugmaž priklausomos viena nuo kitos, toks uždelstas reikalas dar labiau kenkia kitoms mašinos dalims. Taigi – net laikinas įspėjimo lemputės signalas praneša, kad nereikėtų delsti ir būtina pasirūpinti savo automobiliu, jį atiduodant į patikimo autoelektriko Vilniuje, UAB Automobilių kryptis, rankas.

Mūsų įmonės specializacija- auto elektronika. Tam, kad greitai surasti ir patikimai sutaisyti automobilio elektros gedimą autoelektrikai mūsų įmonėje naudoja kompiuterinės diagnostikosskanerius. Jų pagalba yra prisijungiama prie automobilio elektros sistemos, nuskaitomi klaidų kodai. Toliau seka klaidų analizavimas ir pereinama prie gedimo remonto. Remontas atitinka tam tikrus technologinius procesus, kurie būdingi tik automobiliuose-sujungimai turi būti patikimi, kad užtikrintų gerą laidumą ,hermetiškumą bei atsparumą vibracijoms.

 

Dažnai perdega automobilio lemputės, o šiuolaikiniuose automobiliuose pakeisti lemputę ne visuomet yra paprasta. Jeigu nepavyksta pasikeisti perdegusios lemputės kreipkitės-padėsime.

Dėl didelių apkrovų genda generatoriaus elektrinė dalis, reguliatoriai. Jei prie išsikrovusio akumuliatoriaus neteisingai prijungsite „prikurkę“ įvyks trumpas sujungimas ir gali sudegti ne tik diodų tiltai generatoriuje  .

Dažna priežastis kreiptis į autoelektriką- akumuliatoriaus elektros nuotėkis. Jeigu pastebėjote,kad po ilgesnio pastovėjimo automobilio starteris sunkiai suka- viena iš galimų priežasčių – akumuliatoriaus energijos nuotėkis. Tokiu atveju patikrinkite ar visos salono, bagažinės, daiktadėžės lemputės užgęsta kuomet automobilis uždaromas. Kita dažna nuotėkio priežastis – netinkamai sumontuota papildoma automobilio įranga ( negamyklinė magnetola, signalizacija…).

Automobilių elektrikas pasirūpins jūsų automobilio stabdymo sistema ABS, anti praslydimo Esp, saugos oro pagalvių SRS(air bag), variklio Check Engine ir kitų sistemų diagnostika (o juk pirmu reikalu ir yra svarbiausia gedimą tiksliai diagnozuoti!), atliks generatorių ar starterių remontą. Prireikus Automobilių krypties autoelektrikas sumontuos signalizaciją, parkavimo ar kitas sistemas, sureguliuos žibintus, sutaisys stiklo valytuvus, stiklo apiplovimą, durelių centrinį užraktą, elektrinius stiklų keltuvus ar elektrinius veidrodėlius, salono šildymo sistemą, variklio aušinimo sistemą, atliks visos reikiamos automobilio elektrinės dalies remontą. Diagnozuojame įvairius automobilių elektros sistemų gedimus. Gedimus šaliname taisydami, restauruodami ar keisdami sugedusią įranga, arba instaliaciją. Sugedusią įrangą keičiame į naują arba dėvėtą, priklausomai nuo kliento pagedavimo ir finansinių galimybių. Pasiūlomi 2  ar 3 gedimo sprendimo būdai pagal kainą ir garantiją.

Remontuojame šiuos elektros įrangos gedimus:

Elektrinius langų pakelėjus

Centrinį durelių užraktą

Elektrinius veidrodėlius

Garso aparatūrą

Atkoduojame automagnetolas

Air Bag (SRS) oro pagalvių sistemas

ABS(ESP) stabdžių sistemas

Stiklo valytuvus

Langų apipurškimą

Apsaugos sistemas

Salono pečiukus

Variklio aušinimo sistemas

Kondicionavimo sistemas

Starterius

Generatorius

Elektrines sėdynes

Prietaisų skydelius

Parkavimo sistemas

Variklio valdymo sistemas

Benzininius kuro siurblius

Elektrinius vairo stiprintuvus

Pneumatinių pakabos sistemų elektrinę dalį

Salono apšvietimą

Išorini apšvietimą

ELEKTROS INSTALIACIJOS REMONTAS

 Automobilių elektros instaliacijai apsaugoti naudojami saugikliai. Kiekvienas saugiklis turi tam tikrą nominalą ir turi būti tokio nominalo, koks yra numatytas. Kuomet reikalaujamo nominalo saugiklis pakeičiamas galingesniu , tuomet gali nukentėti automobilio elektros instaliacija, arba, dar blogiau- gali įvykti gaisras.

Kiekvienas automobilis turi saugiklių blokus. Dažniausiai būna vienas saugiklių blokas variklio skyriuje ir vienas saugiklių blokas salone. Kai kurie automobiliai, ypač turintys daug komforto įrangos,  turi po kelis saugiklių blokus variklio skyriuje, salone ar bagažinėje. Tokiems automobiliams vien visų saugiklių patikra gali užtrukti. Kurioje vietoje yra jūsų automobilio saugiklių blokai, jūs galite sužinoti iš automobilio vartotojo knygelės ar iš „visagalio“ interneto.

Didžiausias automobilio elektros instaliacijos priešas yra drėgmė. Todėl, jei pastebėjote, kad automobilio kilimėliai yra drėgni ar jau telkšo balos po kojomis, reiktų kreiptis į autoservisą, kad pašalintų vandens patekimo priežastis. Dažniausiai pasitaikanti vandens patekimo į saloną priežastis- blogai įklijuotas priekinis stiklas. Lyjant lietui, ar tirpstant sniegui pro plyšius tarp kėbulo ir stiklo vanduo patenka į saloną, laša ant elektronikos valdymo blokų ir juos pažeidžia.

Antra dažniausia vandens patekimo į automobilio saloną priežastis- tai užsikimšę vandens nutekėjimo latakai prie automobilio valytuvų variklio skyriuje. Tai gali atsitikti  lapams,spygliams ar kitiems nešvarumams užkimšus latakus. Tokiu atveju vanduo kaupiasi erdvėje po valytuvais, vandens lygis kyla, o esant nesandarioms guminėms tarpinėms tarp salono ir variklio skyriaus vanduo pro jas patenka į saloną.

Tokie vandens pratekėjimai nustatomi gausiai pilant vandenį ant priekinio stiklo ir stebint situaciją po priekiniu paneliu salone. Kartais tenka nuimti kai kurias uždangas,kad geriau įsitikinti.

Vanduo patekti į saloną gali ir pro atvirą langą ar stoglangį.

Vanduo ne tik gadina elektronikos valdymo blokus, bet gadina ir elektros laidų sujungimo vietas. Ypatingai tai aktualu tiems automobiliams, kurie buvo apsemti per potvynius(pvz. auto iš JAV).

Tam, kad sutaisyti automobilio elektros instaliaciją autoelektrikas naudoja automobilio elektros schemas ir kitą techninę dokumentaciją, kuri dažniausiai būna anglų kalba. Toks darbas reikalauja aukštos kvalifikacijos ,kruopštumo, patirties, anglų kalbos žinių.